Клініко-діагностичне амбулаторне відділення із денним стаціонаром надає консультаційну допомогу хворим на неспецифічну бронхолегеневу патологію, які скеровуються лікарями первинної ланки та лікувально-профілактичними закладами області. Відділення забезпечує широкий спектр послуг для пацієнтів з легеневими недугами: клінічну, лікувально-діагностичну, диферинційно-діагностичну. У штаті відділення працює потужна команда вузьких спеціалістів:
пульмонолог, кардіолог, ендокринолог, сімейний лікар, уролог, хірург, отоларинголог, гінеколог, офтальмолог, невролог, ортопед-травматолог, дитячий пульмонолог.
Разом із тим відділення надає великий перелік діагностичних обстежень: бактеріологічні, клініко-діагностичні, рентгенологічні, УЗД діагностика, ендоскопічні, функціональна діагностика. На базі відділення також функціонує денний стаціонар та фізіотерапія.
Відділення надає допомогу хворим на туберкульоз, в тому числі дітям. В умовах відділення, пацієнти із туберкульозом можуть отримати наступні послуги:
Проведення інструментальних обстежень, зокрема:
В межах підрозділу можна отримати медичну допомогу лікарів інфекціоніста, педіатра, гінеколога, лікаря УЗД, соціально-психологічну допомогу психолога та соціального працівника.
Відділення здійснює меднагляд за ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД, працює у напрямку раннього виявлення ознак прогресування ВІЛ-інфекції та своєчасного призначення лікування, призначення та проведення антиретровірусної терапії, забезпечення профілактики, діагностики та лікування вірусного гепатиту В і С у людей, які живуть з ВІЛ, психологічної, консультативної підтримки, медичної допомоги ВІЛ-позитивним та хворим на СНІД, особам з вразливих груп населення, ВІЛ-позитивним вагітним, ВІЛ-позитивним дітям та дітям, які народжені ВІЛ-позитивними жінками, профілактики ВІЛ-інфікування серед населення та ін.
Разом з тим, відділення лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції, що працює у структурі амбулаторно-поліклінічного відділення з лікування ВІЛ-позитивних/хворих на СНІД, проводить широкий спектр досліджень:
В Центрі легеневого здоров’я лікуються хворі на туберкульоз легень з позитивним результатом мазка харкотиння І категорії в інтенсивній фазі і КО-асоціований туберкульоз.
Крім того, високоспеціалізована допомога надається хворим на туберкульоз легень мультирезистентний та з розширеною хіміорезистентністю (4 категорія) до припинення бактеріовиділення за мазком та/або досягнення задовільної переносимості хіміотерапії.
Установа займається лікуванням хворих на лікарсько-чутливий туберкульоз. Разом з тим, передбачена можливість для лікування дітей із ТБ.
Хворі 1, 2, 4 категорій в інтенсивній фазі з супутньою патологією нервової системи (неврити, поліневрити, туб. менінгіти) отримують в установі відповідну кваліфіковану допомогу: проводяться неврологічні консультації, застосовуються методики нейровізіуалізації, ліквородіагностики і сучасна реабілітація.
Пульмонологічні відділення Центру легеневого здоров’я є лікувально-діагностичними і консультативними центрами в області з питань пульмонологічних захворювань. Наші лікарі запроваджують у практику сучасні методи діагностики та лікування хворих на пульмонологічні хвороби та сприяють їх впровадженню у практику інших лікувальних закладів. Ми забезпечуємо цілодобову ургентну допомогу хворим з гострими та тяжкими ускладненнями пульмонологічних захворювань, госпіталізуються хворі, які потребують спеціальних досліджень з метою диференційної діагностики бронхолегеневих захворювань, з пневмоніями затяжного або тяжкого перебігу, гострими абсцесами легень без ускладнень, хронічним обструктивним захворюванням легень з легеневою недостатністю ІІ-ІІІ ступеня, хронічними гнійними захворюваннями легень, дисемінованими процесами легень, тромбоемболією легеневої артерії, проводиться висококваліфіковане лікування хворих з саркоїдозом органів дихання, пневмоніями з атиповим перебігом, легеневими захворюваннями грибкової та паразитарної етіології, ураженнями легень при захворюваннях сполучної тканини та інших автоімунних патологіях, внутрішньогрудними лімфоаденопатіями незʼясованого генезу, вперше виявленим синдромом бронхообструкції.
Установа також займається лікуванням пацієнтів із ускладненнями коронавірусної хвороби – ковідними пневмоніями.
У Центрі легеневого здоров’я працюють 2 відділення хірургічного напрямку.
Йдеться про багатовекторне відділення хірургічного профілю – хірургія №1. Тут проводиться якісне планове та ургентне хірургічне лікування з невідкладної торакальної хірургії: допомога хворим з травмами грудної клітки, неспецифічними захворюваннями легень і плевритами, ексудативними плевритами, емпіємою плеври, новоутворами легень, плеври, межистіння, діафрагми, сторонніми тілами трахеї та бронхів, патологіями стравоходу, спонтанним пневмотораксом різної етіології, лійкоподібною деформацією грудини.
Крім того, надається високоякісна допомога з невідкладної абдомінальної та ЛОР хірургії.
Працює також відділення реконструктивної ортопедії та відновної хірургії, де мультидисциплінарна команда фахівців надає широкий спектр послуг:
Фахівці відділення використовують у практиці провідні технології лікування вроджених та набутих патологій опорно-рухового апарату.
У нашому закладі надається високоспеціалізована анестезіологічна допомога та інтенсивна терапія в пульмонології, торакальній хірургії та фтизіатрії.
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії – місце концентрації важкохворих з усіх лікувальних закладів Львівської області. Така специфіка дозволяє виробляти та застосовувати найсучасніші схеми лікування найважчих легеневих патологій, що робить досвід роботи відділення унікальним.
Тут проводиться комплексна інтенсивна терапія, яка постійно удосконалюється. Респіраторну терапію виконують за допомогою сучасних респіраторів Carina Drager, що дозволяє надавати кваліфіковану допомогу хворим на патологію легень, ускладнену респіраторним дистрес-синдромом, синдромом поліорганної дисфункції.
Відділення оснащене шприцевими насосами, пульсоксиметрами, інфузоматами, дефібриляторами, респіраторами, апаратами для проведення плазмаферезу, гемосорбції, лазерної терапії, озонотерапії, ультрафіолетової терапії.
Комплекс анестезіологічних заходів при оперативних втручаннях проводиться в повному обсязі з використанням сучасних методик і препаратів: загальна анестезія з апаратом штучної вентиляції легенів, зі збереженим спонтанним диханням, провідникова анестезія, та ін.
Основними напрямками роботи відділення є розробка і впровадження нових сучасних способів і методів анестезії та інтенсивної терапії у хворих на захворювання органів грудної клітки.
В період пандемії Covid-19 відділення надавало високоякісну допомогу найважчим хворим з усієї Львівщини із тяжкими ускладненнями коронавірусу.
Працівники відділу керуються у своїй повсякденній роботі професійним виконанням обов’язків та чуйним ставленням до пацієнтів.
У відділенні функціонує рентгендіагностичний кабінет в стаціонарі та рентгендіагностичний кабінет в амбулаторно-поліклінічному центрі, а також флюорографічний кабінет. Є пересувні флюорографи та пересувні рентгенапарати для роботи в стаціонарних відділеннях, а також пересувні рентгенмобілі для роботи по області згідно заявок районів й підприємств.
Відділення обладнане сучасною рентгендіагностичною системою Apollo EZ DRF нового покоління італійського виробництва з інноваційною функцією томосинтезу. Вона дозволяє робити радіографію, томографію та флюороскопію. За допомогою системи можна обстежувати всі органи і частини тіла. Система дає зображення високої якості, деталізує картинку, забезпечуючи більшу інформативність, ніж при звичайному обстеженні.
В рентгендіагностичних кабінетах проводиться рентгенографія всіх органів та систем в різних проекціях, томографія легень з прямим і косим та поперечним напрямом розшарувань. Контрастні плевроскопія та мадіастинографії органів грудної клітки для уточнення місця ураження каркасу грудної стінки, паталогії легень, чи плевромної порожнини.
Крім того, в установі працює кабінет комп’ютерної томографії із КТ-системою високого класу Canon (Toshiba) Aquilion Prime SP. Проводяться рутинні безконтрастні та контрастні обстеження органів грудної клітини, черевної попожнини та малого тазу, КТ-коронографія, антіографія усіх судин (головного мозку, аорти, верхніх і нижніх кінцівок).
В межах відділення також надається допомога з функціональної діагностики і фізіотерапії. Працюють кабінети електрокардіографії (ЕКГ) і функціїї зовнішнього дихання (ФЗД), які оснащені сучасною діагностичною апаратурою для визначення функціонального стану серцево-судинної і дихальної систем.
Фізіотерапевтичний напрямок включає в себе кабінети УВЧ, солюкс, лікувального і внутріорганного електрофорезу, інгаляторія, масажу і ЛФК, де надається кваліфіковане фізіотерапевтичне і рефлексотерапевтичне лікування, ультразвукові і небулайзерні інгаляції.
Клініко-діагностична лабораторія Центру легеневого здоров’я виконує клініко-діагностичні дослідження відповідно до вимог і потреб лікувального процесу. Тут виконується широкий спектр гематологічних, загальноклінічних, біохімічних, імунологічних та цитологічних досліджень в плановому й терміновому порядку.
Сучасне автоматичне обладнання та злагоджена робота кваліфікованих фахівців дозволяє чітко й успішно реагувати на найскладніші завдання в діагностиці та лікуванні пацієнтів.
Постійно триває процес впровадження нових методів досліджень з високою аналітичною точністю та діагностичною надійністю. Лабораторія забезпечена необхідними засобами вимірювальної техніки, стандартними зразками, допоміжним обладнанням та діагностичними наборами.
Бактеріологічна лабораторія ІІІ рівня здійснює бактеріологічне дослідження біологічного матеріалу для діагностики туберкульозу, пневмоній, бронхітів та інших інфекційних захворювань дихальної системи, що забезпечує своєчасне та якісне виявлення заразних випадків туберкульозу, моніторинг процесу лікування та документальне підтвердження одужання хворого.
Для отримання якісних, достовірних результатів мікробіологічних досліджень на туберкульоз лабораторія забезпечена в повному обсязі розхідними матеріалами, середовищами та найновішим обладнанням. Використовуються як найсучасніші так і класичні методи діагностики. Дві автоматизовані системи Bactec MGIT 960 дозволяють проводити бактеріологічну діагностику туберкульозу та визначати медикаментозну чутливість збудника до препаратів І та ІІ ряду впродовж двох тижнів.
У бактеріологічній лабораторії проводяться молекулярно-генетичні дослідження біологічного матеріалу методом полімеразно-ланцюгової реакції в реальному часі.
Дві системи Gene-Expert впродовж 3-х годин з моменту поступлення матеріалу дозволяють ідентифікувати наявність чи відсутність збудника туберкульозу та визначити його чутливість до ріфампіцину.
Лабораторія щорічно успішно проходить зовнішній контроль якості досліджень, які здійснює референс лабораторія з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України.
У центрі легеневого здоров’я працює терапевтичне стаціонарне відділення, де здійснюється якісне цілодобове надання медичної допомоги пацієнтам з проведенням необхідних лабораторних та інструментальних досліджень, з використанням сучасних методів лікування, згідно уніфікованих протоколів.
У терапевтичному штаті працюють високопрофесійні пульмонологи, кардіолог та терапевт.
Фахівцями статистики Центру легеневого здоров’я здійснюється координація діяльності структурних підрозділів установи щодо збору, обробки та аналізу медичної статистичної інформації.
• Проводиться контроль якості ведення медичної документації, перевірка достовірності статистичних даних про роботу лікарів та структурних протитуберкульозних підрозділів області.
• Відділення організовує роботу з медичними кадрами протитуберкульозних закладів з питань обліку та звітності по фтизіатрії, організаційно-методичної роботі.
• Забезпечує надання узагальненої інформації про стан епідемії туберкульозу керівництву закладу для прийняття управлінських рішень.
• Здійснює проведення статистичні ревізії структурних підрозділів установи, вносить пропозиції щодо усунення недоліків виявлених при перевірках.
• Формує статистичну звітність, аналізує статистичні дані, що характеризують якість та обсяг надання медичної допомоги населенню.
• Формує статистичні характеристики діяльності лікувального закладу.
• Готує оперативну медико-статистичну інформацію для керівництва закладу. Обсяг та періодичність цієї інформації визначається керівництвом закладу.
• Проводить моніторинг основних показників діяльності установи.
Основним завданням підрозділу є: збір, обробка та аналіз статистичної інформації, подання рекомендацій щодо покращення показників роботи установи, забезпечення достовірності, об’єктивності, оперативності та цілісності статистичної інформації, формування основних галузевих звітів по туберкульозу.
Відділення інфекційного контролю — важливий структурний підрозділ Центру легеневого здоров’я, фахівці якого працюють з метою попередження виникнення і поширення інфекційних хвороб, повʼязаних за наданням медичної допомоги.
Інфекційний контроль включає організаційні, профілактичні і протиепідемічні заходи, має вирішальне значення для підвищення безпеки пацієнтів та профілактики інфекцій у медичному закладі.
Відповідно до покладених завдань відділення інфекційного контролю здійснює:
Тел. 236-89-46
Завідувачка відділенням Вікторія Черкасова