5-6 березня 2025 року Львівщина приймає моніторинговий візит Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Мета візиту — оцінювання стану реалізації програм протидії ВІЛ та туберкульозу, аналіз ефективності співпраці державного та громадського секторів, а також моніторинг діяльності Львівської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення цих захворювань.
Склад моніторингової делегації Національної ради:
▪️ Кузін Ігор Володимирович – заступник Міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар України, голова Комітету з регіональної політики та секретаріату Національної ради, голова моніторингової групи.
▪️ Шерембей Дмитро Олегович – голова координаційної ради БО «100% Життя», заступник голови Національної ради.
▪️ Кравець Любов Петрівна – координатор проєкту, представниця Секретаріату Національної ради, секретар Комітету з регіональної політики Національної ради.
▪️ Терлеєва Яна Сергіївна – завідувач відділу управління та протидії туберкульозу ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», заступниця голови Комітету з регіональної політики Національної ради.
▪️ Павленко Олена Миколаївна – координатор медичних програм МБФ «Організація оптимальних технологій у сфері охорони здоров’я» (PATH), членкиня Комісії з нагляду Національної ради.
▪️ Салабай Наталія Володимирівна – радник з питань рівності і прав для всіх Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) в Україні, членкиня Комісії з нагляду Національної ради.
Зустріч у Центрі легеневого здоров’я:
У межах візиту відбулася зустріч представників Національної ради, зокрема Любові Кравець та Яни Терлеєвої з керівництвом та медичним персоналом Центру легеневого здоров’я. Участь у зустрічі також взяв заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Володимир Чорній.
Генеральний директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак презентував результати роботи установи, окреслив ключові виклики та перспективи подальшого розвитку.
Передусім під час зустрічі обговорили:
– Стан організації та надання протитуберкульозної медичної допомоги населенню області, зокрема ВПО.
– Маршрут пацієнта від виявлення до завершення лікування.
– Взаємодія з проєктами Глобального фонду та іншими партнерами.
Представники Національної ради високо оцінили зусилля команди Центру легеневого здоров’я у боротьбі з туберкульозом, акцентували на важливих аспектах взаємодії з первинною ланкою та громадами, а також наголосили на необхідності посилення координації між державними, регіональними та міжнародними структурами.
Візит дав можливість оцінити поточний стан програм протидії ВІЛ та туберкульозу у Львівській області, визначити пріоритети для їхнього удосконалення та зміцнити партнерство між державним та неурядовим секторами у боротьбі з цими викликами.
Разом, спільними зусиллями рухаємося вперед з метою максимально ефективної боротьби з туберкульозом та ВІЛ/СНІДом!